Ami felesleges, azt el kell adni, de nem mindegy, milyen áron. Olyan ez, mint a tőzsde, csak bármivel lehet kereskedni. Apróhirdetési útmutató.
Az apróhirdetési oldalak óriási harcot vívnak egymással, lényegében a hirdetőkért, azaz értünk. Anélkül, hogy az oldalak között különbséget tennénk, pár tanácsot érdemes megfogadni az apróhirdetőknek.
Lakásátvilágítás
Először is érdemes rendszeresen évenként legalább egyszer áttekinteni a tárgyainkat. Amire egy év alatt nem volt szükség, nem nyúltunk hozzá az lényegében teljesen felesleges. (Az egyéves időtartam azért fontos, mert vannak télen és nyáron használatos tárgyak.)
A New York-i tőzsdén is ugyanaz a lényeg - Forrás: Origo
Ha ezek használható állapotú termékek, akkor bátran hirdessük meg, ne fájjon érte a szívünk, ha eddig nem kellett, később sem fog. (Felesleges egy tartalék kávéfőző vagy szekrényt a pincében tartani. Inkább folyjon be az ellenértéke, ezt az összeget akár félre is lehet tenni egy később beszerzendő tárgyra.)
Tőzsde mindenkinek
A hirdetéseknél fontos, hogy legyen kép, viszonylag normális leírás (méret, használtság, kopottság stb.), de a leglényegesebb az ár.
Sokszor hetekig senki nem jelentkezik a hirdetett tárgyunkra, pedig azt képzeljük, remek árat szabtunk meg. Az apróhirdetési piac sajátossága, hogy hiába hisszük kedvezőnek az árat, az árfolyamot a másik oldal adja meg. Egy-egy tárgy - legyen az bútor, tűzhely vagy akármi más – az ára az lesz, amennyit kínálnak érte. A kinézett tárgyat tegyük fel az általunk megfelelő árral, de ha senki nem jelentkezik, akkor lépjünk időben, pár nap, egy hét múlva vigyük lejjebb az árat 5-10 százalékkal, ezt folytassuk addig, amíg be nem futnak a jelentkezők. Ezt követően válogathatunk az ajánlatok közül.
A lényeg az, hogy ne ragaszkodjunk az árhoz, mert a nyakunkon marad az egyébként teljesen felesleges tárgy. Ha árat csökkentünk, akkor azonban elviszik. Olyan ez, mint a tőzsde, csak itt mi vagyunk a brókerek és részvények helyett bármivel lehet kereskedni.
Ha tetszett a cikk, vagy a többi poszt, akkor ossza meg és szeresse a Bukszát a Facebookon ! Ha véleménye van a témáról, ne habozzon!
Korábbi Buksza-posztok:
Használjon virtuális postai értesítőt!
Veszélyben az Ötöslottó trónja
Utolsó kommentek